Tablet graficzny i jego podstawowe parametry

W chwili obecnej na rynku dostępne są dwa główne rodzaje tabletu graficznego. Pierwszy tablet graficzny składa się z podkładki (powierzchni roboczej) oraz wskaźnika (piórka). Powierzchnia robocza jest odzwierciedleniem całego monitora, która za pomocą rezonansu magnetycznego przenosi ruchy na ekran. Z kolei drugi rodzaj to interaktywny ekran piórkowy, który jest niejako połączeniem tabletu z monitorem z ekranem dotykowym LCD. Pozwala on na bieżące korygowanie obrazu.

grafika prezentująca projekty na tablecie graficznym

Powierzchnia robocza i rozdzielczość

Powierzchnia robocza odzwierciedla ekran monitora, dlatego także jej rozmiar powinien być odpowiednio dopasowany. Z kolei rozdzielczość gwarantuje profesjonalną obsługę urządzenia. Im większa jest rozdzielczość, tym lepszy jest komfort pracy, a także odwzorowanie wszystkich detali.

tablet graficzny ze strony Alstor.pl

Kąt pochylenia, nacisk i dokładność

Kat pochylenia to funkcja odróżniająca kąt pochylenia wskaźnika względem powierzchni roboczej. Zazwyczaj wynosi około 60 stopni. Nacisk natomiast to intensywność nacisku piórka, która wpływa na grubość linii. W najnowocześniejszych tabletach występuję nawet 2048 poziomów nacisku. Bardzo ważna jest także dokładność i wysokość odczytu wskaźnika. Im niższa wartość tym oczywiście jest lepiej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz